fbpx
Věcné břemeno

Výkup nemovitosti s věcným břemenem

Poradíme si s věcným břemenem osobním i pozemkovým. Nechte vaše starosti na nás.

Kontaktujte mě

  Bezproblémový prodej
  Bojíte se, že s věcným břemenem nedokážete správně nakládat? Naložte ho nám a my už si poradíme, jak z ošemetné situace ven. Třeba tím, že od vás nemovitost sami vykoupíme.
  Peníze do 2. dne
  Protože za námi stojí síť investorů a jsme vlastníky mnoha dalších nemovitostí, jsme schopni splatit vaši nemovitost hned druhý den po podpisu smluv. Hotově či převodem.
  Férová cena
  Protože za námi stojí provázaná síť nájemníků a investorů, nemáme potřebu podhodnocovat cenu nemovitosti. Dokonce s námi ušetříte finance a současně i spoustu starostí.

  Druhy věcných břemen

  S věcnými břemeny bývá potíž. Vznikají smlouvou a dělí se na tzv. služebnosti pozemkového typu, což jsou práva jiného k vašemu pozemku, např. využívání přístupové vedoucí cesty přes vaši nemovitost. Nebo osobní věcná břemena, například k doživotnímu užívání dříve služebního bytu.

  Problémový prodej

  Často řešíme případy, kdy je věcným břemenem záležitost, která potřebuje komunitní přístup a nachází se na vašem zakoupeném pozemku, například inženýrské sítě nebo studna. Taková záležitost může dosti zkomplikovat život a tím prodej takové nemovitosti. My od vás nemovitost s věcným břemenem koupíme.

  Jak to funguje

  Výkup nemovitosti s věcným břemenem probíha následovně

  01.

  Vyplníte formulář

  Po tom, co nás kontaktujete se ozveme s cenovou nabídkou již do několika hodin od vaší žádosti.
  02.

  Domluvíme postup

  Jakmile se seznámíme s vašimi potřebami, vyjednáme společně další kroky a připravíme pro vás finanční prostředky.
  03.

  Vypracujeme dokumentaci

  Nemusíte se trápit s papírováním a právními záležitostmi. Dokumentaci pro vás vypracujeme zdarma.
  04.

  Podpis smluv

  Po podpisu smluv zajišťujeme jednání s katastrálním úřadem.
  05.

  Vyplacení financí

  Jakmile jsou podepsané smlouvy, nic nebrání předání peněz. Na účtu je tak máte již 2. den.

  Kontaktní formulář

  Zaujala vás možnost výkupu nemovitosti s věcným břemenem? Prosím, kontaktujte nás v rámci níže přiloženého formuláře.

   +420
   Souhlasím se zpracováním osobních údajů

   Často kladené dotazy

   Máte otázky? Třeba odpověď najdete mezi našimi nejčastějšími dotazy. Pokud ne, neváhejte nás kontaktovat.

   Pokud přijdete s nabídkou za námi a společně se domluvíme a nemovitost od vás koupíme. Vám tak odpadají veškeré starosti s obhlídkami, inzercí a sháněním nového majitele.

   Za naší společností stojí zkušený tým z řad právníků, advokátů, poradců, makléřů i ekonomů, který za dobu svého působení na realitním trhu zažil již nejrůznější – a taktéž nejkurióznější – případy typů věcného břemene. Jestliže se naše strany domluví, není problém od vás nemovitost převzít, bez dělení těchto dvou rozlišení věcných břemen. 

   I v tomto případě jsme jako skupina MMGFG vaším hlavním kupujícím. Finanční obnos jde tedy přímo od nás. Legislativní průtahy tedy řešíme sami až ve chvíli, kdy je vykoupená nemovitost předmětem našeho vlastnictví. Vy se tak nemusíte obávat ani administrativních těžkostí, ani právní metodiky. Naše služby jsou vůči klientům nastavené tak, abychom jim situaci co nejvíce ulehčili.

   Příkladová situace může být dům, který rodiče přepíší na svého potomka proto, aby se jednoho dne nemusel trápit ohledně vyřizování dědického řízení. Může se však stát, že v domě po smrti jednoho z partnerů zbude druhý z nich, který však postupem času, např. kvůli nemoci, přebývá např. v domově důchodců, nebo by potřeboval k obývání menší byt, aby ho dokázal zvládnout. V takovém případě je jeho potomek vystaven situaci, kdy má nemocného rodiče neschopného dům obývat a sám jej při řadě povinností okolo toho vzniklých nedokáže zvládnout. Pak se nabízí nejrozumnější řešení nemovitost prodat, což je však ztíženo tím, že v katastru nemovitostí je zapsáno na domě věcné břemeno. – Řešení se v této situaci nabízí vícero, ale pro ukázku to je jedna z namátkových situací, kterých ve své každodenní praxi zažíváme spousty. Tyto případy lze většinou řešit tak, že je věcné břemeno zrušeno písemnou dohodou, ale jinak na svá práva bude nahlížet například nynější obyvatel dříve služebního bytu, který je v něm jako věcné břemeno zapsán.

   Výhodou se jeví nižší cena nemovitosti, což by mohlo napomoci při hledání kupce, ale praxe je opačná. Nemovitosti bývá složitější prodat či najít pro ně vážného zájemce. Svěřit nemovitost s tímto zápisem k přímému odkupu je tedy nesporně výhodnější – zbavuje starostí a pomáhá šetřit finance, protože takováto nemovitost dlouhodobě neprodejná, by zbytečně mohla být ponížena ze své původní kupní ceny.

   Naše články o realitách